V maju 2025 naš Center za tehnologije genske in celične terapije (CTGCT) sodeluje na razstavi posterjev na Krakovskem nasipu, kot del predstavitve Kemijskega inštituta.
V smeri od Šentjakobskega mosta proti Trnovemu je predstavljen načrtovani Center za tehnologije genske in celične terapije (CTGCT) – raziskovalni center, namenjen razvoju tehnologij na področju personaliziranega zdravljenja. Na ogled so še nekatere druge raziskave v dobro pacientov.
CTGCT se predstavlja z naslednjimi posterji:
Nov dom za preboje v genski in celični terapiji. Dobrodošli v prihodnost medicinske translacije v Ljubljani.
V Ljubljani nastaja sodobno središče, kjer se znanost srečuje s klinično prakso. Nova infrastruktura omogoča razvoj in uvajanje najsodobnejših terapij za redke in kompleksne bolezni. To je prostor, kjer raziskave dobijo svojo uporabno vrednost – neposredno v korist bolnikov.
Inovativne terapije za redke bolezni. Ker vsako življenje zasluži zdravilo.
Napredne terapije, utemeljene na razumevanju DNK, prinašajo nove možnosti za bolnike z redkimi boleznimi. Tam, kjer je bilo zdravljenje še včeraj nemogoče, danes vznikajo rešitve. Ker zapis v DNK ni usoda, temveč priložnost za ozdravitev.
Pionirske terapije za neozdravljive oblike raka. Upanje tam, kjer je najbolj potrebno.
Tam, kjer so možnosti zdravljenja omejene, znanost odpira nova vrata. Inovativni pristopi omogočajo ciljanje odpornih in razširjenih oblik tumorjev, ki jim dosedanje terapije niso bile kos. Vsak nov preboj pomeni novo priložnost za življenje.
Preprogramiranje imunskega sistema za boj proti raku. Moč terapije CAR-T.
Terapija CAR-T že spreminja zdravljenje krvnih rakov, kot so levkemije in limfomi, z izjemnimi rezultati. Raziskave pa obetajo tudi preboj pri trdnih tumorjih, kjer možnosti doslej niso bile dovolj učinkovite. Imunski sistem tako postaja aktiven zaveznik v boju proti raku – prilagojen, usmerjen in okrepljen.
Od laboratorija do življenja. Translacijska pot do medicine prihodnosti.
Pot do novih zdravil je izjemno zahtevna – prepletena z znanstvenimi izzivi, velikimi vlaganji in odgovornostjo do vsakega prihodnjega bolnika. Translacijska medicina povezuje laboratorij z življenjem in omogoča, da se znanstvena spoznanja spremenijo v konkretno zdravljenje.
Razstava bo na ogled do 30. maja 2025.
Vse razstavne panoje Kemijskega inštituta si lahko ogledate tudi > TUKAJ
Vodenje po razstavi bo 21.5. ob 14h.
Vljudno vabljeni!
Razstavo je omogočil Turizem Ljubljana.