Dogodek organizira Kemijski inštitut v okviru iniciative CTGCT, EU Horizon, “Teaming for Excellence”.
7. novembra, 2022 ob 15.00
na Kemijskem inštitutu, Hajdrihova 19, Ljubljana in s prenosom po spletu v organizaciji STA
Vljudno vas vabimo, da se nam pridružite na okrogli mizi, kjer bomo razpravljati o potencialih za translacijo temeljnih raziskav do uporabe na primeru razvoja naprednih celičnih in genskih terapij, ki obetajo rešitve za najbolj pereče zdravstvene izzive kot so rak in redke genetske bolezni. Pristopi zdravljenja so prilagojeni potrebam pacientov in predvidevajo aktivno sodelovanje med pacienti, raziskovalci in zdravniki, ki se že vzpostavlja tudi v Sloveniji. Znanstvenim prebojem lahko in mora slediti tudi translacija do klinike, ki nima le velikega pomena za posamezne paciente ampak prinaša tudi visoko dodano vrednost. Naslovili bomo sodelovanje med raziskovalci, zdravniki in pacienti, s kakšnimi pogoji se ti soočajo danes in kako ustvariti okolje, ki bo podpiralo razvoj novih terapij tudi v Sloveniji. Takšno podporno okolje mora zajemati infrastrukturo in sistemske rešitve, zajema pa tudi področja kot je prenos znanja in vzgojo ustreznih kadrov.
O vsem tem bomo razpravljali s predstavniki bolnikov z limfomom in levkemijo ter redkimi genetskimi boleznimi, zdravniki in raziskovalci z omenjenih področij.
Govorci
- Špela Miroševič, mag.biopsih (LinkedIn), soustanoviteljica in predsednica organizacije CTNNB1
- Kristina Modic (LinkedIn), izvršna direktorica Slovenskega združenja bolnikov z limfomom in levkemijo
- Prof. dr. Roman Jerala (LinkedIn), vodja odseka za sintezno biologijo in imunologijo, Kemijski inštitut
- Izr. prof. dr. Samo Zver (LinkedIn), predstojnik Kliničnega oddelka za hematologijo UKC Ljubljana
- Izr. prof. dr. Damjan Osredkar (LinkedIn), predstojnik oddelka za otroško mladostniško in razvojno nevrologijo, UKC Ljubljana
- Tomaž Bizjak, MPhil (LinkedIn), strokovni sodelavec odseka za sintezno biologijo in imunologijo, Kemijski inštitut