Z veseljem vam sporočamo, da je bil naš najnovejši članek sprejet za objavo v Computational and Structural Biotechnology Journal (CSBJ). Članek z naslovom “CTGCT, center odličnosti za tehnologije genske in celične terapije: translacija znanstvenih odkritij v napredne načine zdravljenja nevroloških redkih genetskih bolezni in raka” nudi poglobljen vpogled v našo stalna prizadevanja za napredek tehnologij genske in celične terapije.
O članku
Prispevek opisuje ustanovitev in cilje Centra odličnosti za tehnologije genske in celične terapije (CTGCT) na Kemijskem inštitutu (KI) v Ljubljani, Slovenija. CTGCT je skupen projekt, ki vključuje partnerske ustanove iz Združenega kraljestva, Nizozemske in Nemčije, vključno z University College London, University Medical Center Utrecht, Charité University Hospital Berlin in Technical University Dresden.
Ključna področja fokusa
Imunoterapija raka
CTGCT razvija napredno tehnologijo CAR-T celic, CRISPR/Cas spreminjanje genov in tehnologije spajanja RNA za ciljanje na hematološke rake in reševanje izzivov, povezanih s trdnimi tumorji.
Redke genetske bolezni
Naše raziskave se osredotočajo na redke genetske bolezni, kot so sindrom CTNNB1, Kleefstra sindrom in sindrom, povezan s SATB2. Naš cilj je razviti prilagojene terapije z uporabo tehnologij, kot sta sekvenciranje naslednje generacije in sintetična biologija.
TRanslacijske raziskave
Enota za translacijske raziskave in pisarna za prenos tehnologij CTGCT bosta omogočala razširjanje rezultatov raziskav in inovacij. Naši novo zgrajeni prostori GMP bodo podpirali prenos genskih in celičnih terapij iz raziskav v klinično prakso.
Dostop do članka
Do celotnega dokumenta lahko dostopate na tej povezavi. Vabimo vas, da ga preberete in delite s svojimi kolegi in vrstniki.